Hızlı PVC kapılar hızlı geçiş gerektiren alanlarda zaman ve enerji kaybını önler. Ortama toz, nem, gürültü girişini en aza indirir. Kendi içinde çeşitlerine ayrılmaktadırlar. PVC katlanır kapılar; Çalışma şeklinden dolayı genellikle dış mekanlarda tercih edilmektedirler ancak iç mekanda da kullanıma uygundurlar. Çift branda ve geniş ray yapısından dolayı yüksek hızlı rüzgarlara ve olumsuz hava koşullarına dayanıklıdırlar.
PVC sarmal kapılar; sessiz ve hızlı çalışmaktadırlar, sıklıkla taşıma araçlarının (forklift gibi ) çalıştığı işletmelerde ortamdan ortama geçişin kolaylığı, ortam ısısını dengede tutmak vb. sebepler nedeniyle tercih edilmektedir.
Kapıların bakım ve yedek parçaları, üretim kolaylığı gibi sebeplerde ekonomi açısından bir çok avantaj sunmaktadır.

Otomatik Garaj Kapıları;
Otomobillerinizin olumsuz hava koşullarına karşı korunması amacıyla, geliştirilmiş en etkin yöntem otomatik garaj kapılarıdır.
Kapılar her garajın boyutuna göre özel olarak üretilmektedir. Sistem güvenliği, otomatik açma-kapama kolaylığı özelliklerindendir.

 

Fotoselli Kapı Sistemleri;
Radarlı kapılar olarak da bilinen fotoselli kapı sistemleri pratik geçiş seçenekleri sayesinde pratik bir kullanıma sahiptir. Üst tarafında bulunan sensör aracılığıyla harakete duyarlı olarak kullanılmakta olup, tek sürgülü olabildiği gibi çift sürgülü de olabilmektedirler. Hastanelerde, otel ve plazalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında yaygın olarak güvenle kullanılmaktadırlar giriş-çıkış trafiğinin yoğun olduğu yapı ve alanlarda güvenle tercih edilen kapı sistemleridir.